Kasa fiskalna bingo

Kasa fiskalna novitus jest konieczna osobom, które zakładają własną działalność gospodarczą, a ich wpływy przekroczyły wartości wskazane przez Ministerstwo Finansów.

W rytmie dnia do każdego zakupionego przez klienta produktu należy wystawić paragon, który następnie dla faceta stanowi przyczyną reklamacji, a dla pani, która mówi działalność gospodarczą jest podwaliną do zwrócenia się z Tytułem Skarbowym.

program księgowy optimaProgram Księgowy Optima. Rozwiązania dla biur rachunkowych

Żebym to stworzyć wskazane jest wydrukowanie codziennie - raportów fiskalnych dobowych oraz co miesiąc - raportów fiskalnych miesięcznych. Raport fiskalny (albo to dobowy czy miesięczny) to dokument, który ogłaszany jest przez kasę fiskalną, który zawiera takie informacje jak ruch i kwoty podatku w konkretnym okresie czasu (doba lub cały miesiąc), mający wyszczególnione stawki podatkowe i sprzedaże zrezygnowane z podatku. Celem takiego raportu jest wykazanie dobowego lub miesięcznego dochodu brutto, z wyszczególnieniem różnych stawek opodatkowania VAT.

Kiedy drukować raporty z kasy fiskalnej?

Jak zostało wyżej wspomniane są dwa rodzaje raportów fiskalnych: dobowy i miesięczny. Jak jedyne nazwy wskazują raporty z kasy fiskalnej daje się codziennie i raz w maju, na jego wynik.

Dobowy raport fiskalny odbija się na zakończenie sprzedaży w konkretnym dniu, do jego końca, zatem do godziny 24:00. Jest więcej możliwość wydrukowania go później, a przed pierwszą transakcją w dniu kolejnym. Powinien się jednak mieć spośród obecnym, że wydruk po godzinie 24:00 będzie liczył już inną datę. Fiskalny raport dobowy ukaże nam łączną kwotę, na którą zostały sprzedane artykuły tego danego dnia.

Urząd Skarbowy wymaga także miesięcznych raportów fiskalnych. Raporty fiskalne miesięczne trzeba tworzyć na efekt miesiąca do północy, przed pierwszą transakcją w przyszłym dniu, który rozpoczyna ostatni miesiąc. Raport miesięczny to tekst, wydawany na kasie, który obejmuje w sobie wszystkie wydrukowane wcześniej raporty dobowe. Taki raport pokazuje nam zestawienie zysków w pewnym miesiącu. Raport miesięczny przedstawia się tylko raz w miesiącu.

Jeśli raport dobowy lub miesięczny wykona się po północy, jednak przed pierwszą sprzedażą natomiast na raporcie będzie widniała inna data nie jest czym się denerwować, skoro nie jest potrzebie składania rozwiązań w tej myśli.